Napětí v USA kvůli politice nulové tolerance vůči ilegálům roste stále víc. Demonstranti ve Washingtonu narušili úterní večeři americké ministryně vnitřní bezpečnosti Kirstjen Nielsenové.

"Dokud děti nebudou moci jíst v klidu, tak ani vy nebudete jíst v klidu," skandoval dav aktivistů a na adresu Nielsenové volal, aby se styděla. "Copak také nejste matka?" křičeli demonstranti, které od stolu ministryně oddělovala ochranka.

zdroj: YouTube

Incident se odehrál ve washingtonské restauraci MXDC a k zorganizování protestu se přihlásilo hnutí Metro DC Democratic Socialists of America. "Jaká ironie, že to bylo v mexické restauraci," napsali členové hnutí na facebooku, kde zveřejnili také video z demonstrace.

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti k události napsalo, že k ministryni a jejímu personálu v restauraci, kde měla pracovní večeři, přistoupila malá skupina demonstrantů a sdělila jí své obavy ze současných imigračních zákonů. "Zákonů, kvůli kterým vznikla krize na naší jižní hranici," napsalo ministerstvo.

Později se k protestu vyjádřila i ministryně. "Budu neúnavně pracovat, dokud náš špatný imigrační systém nebude napraven, naše hranice bezpečné a rodiny pohromadě," napsala Nielsenová.

Témata:

USA | migrace | Přistěhovalectví | stars24.cz

Vstoupit do diskuse