Šéf britského koncernu Virgin Richard Branson se stal před půlrokem terčem pokusu o podvod, když po něm neznámý muž vydávající se za ministra obrany po telefonu požadoval pět milionů dolarů jako příspěvek na výkupné pro teroristy za údajně uneseného diplomata.

Podle Bransona je to patrně stejná osoba, která později jednoho z jeho bohatých přátel připravila o dva miliony dolarů, když se za něj dovedně vydávala v telefonu. Tvrdila, že vybírá peníze na lidi postižené hurikánem Irma.

Jeden z nejznámějších britských podnikatelů to napsal na svém blogu a veřejnost vyzval, aby pomohla podvodníka dopadnout.

Muž předstírající, že je ministr obrany Michael Fallon Bransonovi řekl, že vláda neplatí výkupné, ale že existují citlivé důvody pro to, aby byl unesený diplomat zachráněn. Vláda se proto obrací na britské podnikatele, aby pomohli, a najde způsob, jak jim vynaložené peníze vrátit, tvrdil podvodník.

Branson si telefonát na ministerstvu ověřil a po zjištění, že mu Fallon nevolal, se obrátil na policii.

Patrně stejný podvodník se podle Bransona později obrátil na jednoho úspěšného podnikatele ve Spojených státech a vydával se za něj. "Byl velice věrohodný," uvedl miliardář. Falešný Branson tvrdil, že se nemůže dostat ke svému účtu v Británii kvůli přerušené komunikaci. "Podnikatel, neuvěřitelně laskavě, daroval dva miliony dolarů. Ty rychle zmizely," napsal Branson.

Že Branson vlastní ostrov na Britských Panenských ostrovech, přes které se v září přehnal ničivý hurikán Irma, je známá skutečnost. Podvodník toho využil, připomněla agentura Reuters.

Témata:

Branson, Richard (miliardář) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse