Další lavina v Rakousku: Jeden člověk zemřel, další oběť v Itálii!

Ilustrační fotografie.

Autor: stars24.cz, ČTK

6. února 2022 10:35

V Tyrolsku na západě Rakouska zahynul pod lavinou jeden člověk. Čtyři další se podařilo vyprostit a převézt do nemocnice, sdělila podle agentury APA policie. Tragédie se odehrála jen den poté, co v lavinách v Rakousku přišlo o život osm lidí. Jednoho mrtvého si dnes lavina vyžádala také v italských Alpách.

Neštěstí se stalo u obce Schmirn pod horou Gammerspitze v Tuxských Alpách, podle stanice ORF je obětí 58letá osoba z Rakouska. Záchranná akce byla podle policie krajně obtížná s ohledem na přetrvávající lavinové nebezpečí v místě neštěstí.

Horská služba dnes zasahovala také poblíž Schwendau v Zillertalských Alpách, kde člověka zasáhla lavina mimo sjezdovku. Vyproštěn byl živý. O štěstí mohou hovořit také dva horolezci, které lavina strhla při túře poblíž tyrolské vesnice Gries im Sulztal. Z masy sněhu se dostali sami.

V italském Bergamu dnes odpoledne zemřel třiadvacetiletý snowboardista, kterého zavalila lavina nedaleko horského střediska Livigno v Lombardii. Díky rychle přivolané pomoci se ho záchranářům podařilo vyprostit ze sněhu živého, zemřel ale několik hodin po převezu do nemocnice, uvedla agentura ANSA.

Rakouští horští záchranáři vyzývají k velké opatrnosti, v celém Tyrolsku platí třetí stupeň (z celkových pěti) lavinového nebezpečí. Při tomto stupni se odehrají dvě třetiny všech lavinových nehod, uvedl vedoucí tyrolské lavinové varovné služby Rudi Mair. Spuštění laviny mohou podle něj zapříčinit i sami lidé.

Témata: Laviny Alpy Rakousko Itálie