Co možná nejdříve by si bezpochyby chtěla vrátit z Pákistánu do Česka soudem osvobozená Tereza H. Je ale nutné splnit veškeré procedury vedoucí k jejímu propuštění a návratu domů. Komplikuje se tento proces?

Příjemně, osvobozujícím rozsudkem, v nějž možná už ani nedoufala, začal tento týden pro Terezu H., která strávila poslední roky ve vězení v Pákistánu poté, co ji celníci zadrželi na tamním letišti v Láhauru s několika kilogramy heroinu v zavazadlech. Pak se ale začala lehce komplikovat její cesta domů.

Ministerstvo zahraničí v průběhu týdne pro ČTK uvedlo, že přesný termín propuštění z věznice zatím není znám. Do případu se následně vložili i někteří čeští politici.

Konkrétně europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) ve čtvrtek na twitteru napsal, že hovořil s pákistánským ministrem spravedlnosti a práva. Podle toho je propuštění soudem osvobozené Češky "z procedurálních důvodů očekáváno začátkem příštího týdne".

Jeho koncem přitom ministerstvo původně počítalo s návratem Terezy H. do České republiky, ačkoliv upozorňovalo, že nejprve je nutné doručení písemného rozsudku a navrácení osobních věcí včetně cestovního pasu. Je tedy otázkou, zdali nakonec nedojde ke zpoždění. 

Témata:

Tereza H. zadržená v Pákistánu | Pákistán | Zdechovský, Tomáš /KDU-ČSL/ | stars24.cz

Vstoupit do diskuse