Slovenští hasiči se snaží uhasit požár, který dnes propukl v těžko přístupném terénu poblíž osady Kežmarské Žľaby ve východní části Vysokých Tater.

Příčina živlu, jenž podle mluvčí hasičského a záchranného sboru Zuzany Farkasové zachvátil 30 hektarů lesa, není známa. Farkasová večer ČTK informovala, že hasičům se daří dostat požár pod kontrolu. Za asistence horských záchranářů byly z turistických tras v této lokalitě evakuovány stovky lidí.

Na místě zasahuje více než 50 hasičů s příslušnou technikou. Plameny zasáhly oblast s nejpřísnějším stupněm ochrany. Do hašení byl povolán vrtulník Mi-17 slovenského ministerstva obrany a také další vrtulník z letky ministerstva vnitra. Podle mluvčí ministerstva obrany jsou také v pohotovosti vojáci.

Horská služba společně s hasiči a policisty v oblasti zasažené požárem evakuovala z turistických tras 800 až 1200 lidí. Akce podle záchranářů probíhala klidně, ačkoliv někteří z turistů, zejména polské národnosti, odmítali trasy opustit. Při přesunu lidí se podle horské služby nikdo nezranil, turistické stezky v oblasti zůstanou až do odvolání uzavřené.

Ministerstvo zemědělství na svých facebookových stránkách vyzvalo turisty a letecké sportovce, aby se vyhnuli požáru v okolí Tatranské Kotliny a Kežmarských Žľabů a turistických tras ve směru na chatu Plesnivec a v dolině Sedmi pramenů.

Témata:

Vysoké Tatry | požár | stars24.cz

Vstoupit do diskuse