Princ William a vévodkyně Kate ukázaly světu své třetí dítě. Dnes v londýnské porodnici přivedla Kate na svět svého třetího potomka. Chlapec váží 3,8 kilogramu. Podle sázkařů by se chlapec mohl jmenovat Albert, Arthur, Jack nebo Fred.

Kate i s novorozenětem ještě dnes večer porodnici opustili. Vévodkyně a její manžel zamávali novinářům a zastavili se na schodech, aby mohli fotografové pořídit pár snímků. 

Propuštění z nemocnice v den porodu označují britská média za tradiční, Kate takto postupovala po narození Charlotte. V případě George ale z porodnice odjela až následujícího dne. William pozdě odpoledne porodnici na krátko opustil, aby přivedl své děti George a Charlotte, které se tak poprvé se svým novým bráškou setkaly.

William s Kate a také celá královská rodina přijímají množství gratulací. Ke gratulantům se přidal například také šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. "Blahopřeji Anglii k narození pátého následníka! Při pohledu na Pražský hrad mě přitom napadá starý vtip: Jaký je rozdíl mezi králem a prezidentem? Král je z Boží vůle, prezident je z Božího dopuštění," uvedl na twitteru

Témata:

Princ William | Kate Middleton | královská rodina (gbr) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse