Asi dvacetiletý muž ozbrojený nožem dnes v příměstském vlaku v Tokiu pobodal nejméně deset lidí; stav dvou z nich je vážný. Z místa činu se mu podařilo uprchnout, ale policie ho krátce nato dopadla, informovala japonská tisková agentura Kjódó.

Incident se stal dnes večer místního času (po poledni SELČ) ve čtvrti Setagaja Ward. Muž nechal na místě nůž, kterým patrně útok spáchal, a také mobilní telefon. Motiv jeho činu je zatím neznámý a policie odmítla incident komentovat.

Jak uvedly japonské sdělovací prostředky, muž se po činu ukryl v nedalekém obchodě. Jeho zaměstnanec zavolal policii, když se muž údajně sám přiznal, co právě spáchal.

Japonsko je známé svou relativně nízkou kriminalitou. Po přelomu tisíciletí se ale stalo dějištěm série útoků spáchaných nožem či jinými bodnými nebo sečnými zbraněmi.

V květnu 2019 muž ozbrojený nožem napadl skupinu školaček na autobusové zastávce ve městě Kawasaki, zabil jednu školačku a jednu dospělou osobu a 16 dívek zranil. V srpnu téhož roku pacient ozbrojený nožem v nemocnici na západě Japonska pobodal tři zdravotní sestry a jednoho policistu.

Témata:

Japonsko | stars24.cz

Vstoupit do diskuse