Obcí Petkovce na východě Slovenska se dnes prohnalo tornádo. Poškodilo obytné domy, některé jsou bez střechy. Na místě zasahují hasiči, informují slovenská média.

"Bylo vidět, jak se točí vír a všechno zvedá nahoru. Plechy ze střech (to) odneslo možná 100 metrů. Přehnalo se jen spodní částí obce. Trvalo to možná minutu, ale demolovalo to všechno, je tady spoušť," popsal starosta Pavol Hybala podle serveru Teraz.sk. Dodal, že podle jeho informací nebyl nikdo při řádění živlu zraněn.

"Nahlášeno bylo poškození čtyř rodinných domů, kterým (tornádo) odneslo střechu. Polámané jsou stromy, elektrické vedení je stržené," popsala operační důstojnice krajského ředitelství Hasičského a záchranného sboru v Prešově s tím, že byla také neprůjezdná silnice v obci.

Tornádo na východě Slovenska | zdroj: YouTube

Na místě zasahuje zhruba 20 profesionálních a dobrovolných hasičů. Odstraňují spadlé stromy a části střech ze silnice a poničené střechy přikrývají plachtami, píše Teraz.sk.

Popis škody, které tornádo způsobilo, je podle starosty zatím předběžný. Úřady vyčíslí škody později.

Tornádo se na konci června přehnalo rovněž Břeclavskem a Hodonínskem. Na Moravě tehdy poničilo kolem 1200 domů, asi 200 z nich muselo být zbouráno. Šest lidí zemřelo. Bouře způsobila škody za miliardy korun.

Témata:

Slovensko | Tornádo | tornádo na Slovensku (5.8.2021) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse