Řidič v San Francisku dnes najel vozem do pěti chodců, přičemž jednoho člověka zabil a další vážně zranil. Z místa činu pachatel uprchl. Motiv činu zatím objasněn nebyl.

Zraněno bylo pět lidí, čtyři z nich podle agentury Reuters bojují o život. Stanice Fox News později uvedla, že jeden člověk zemřel a že ve vážném stavu zůstávají tři zranění. Čtvrtý je ve stabilizovaném stavu. 

Policie s odvoláním na svědky uvedla, že události předcházela hádka. "Řidič vozu po fyzické potyčce s pěti lidmi do nich svým vozem najel," stálo v prohlášení policie. Co k hádce vedlo, zatím není jasné. Policie bližší podrobnosti nesdělila.

Televizní stanice KNTV informovala, že řidič vyzbrojený menší sekerou se nejprve pohádal s lidmi na chodníku, kteří ho ale zahnali zpět do jeho vozu. Poté do davu najel.

Server The independent s odvoláním na policejní mluvčí uvádí, že policie nemá o podezřelém žádné informace. V reportáži televize NBC záchranáři v oblasti známé jako Bay Area pomáhali člověku, jenž ležel na chodníku. 

Média se ale odkazují na svědka, který popsal řidiče jako "tmavého hispánce nebo světlého afroameričana ve věku mezi asi 40 a 50 lety.

Úřady uvedly, že incident byl izolovaný a veřejnost podle nich není ohrožena. K incidentu došlo v průmyslové čtvrti u nábřeží několik kilometrů od finanční čtvrti města.

Paul Lim, který nedaleko místa incidentu pracuje, v rozhovoru pro list San Francisco Chronicle uvedl, že na protější straně ulice viděl dvě bezvládná těla. "Dalšího utěšoval kamarád, který volal pomoc. Další se pohyboval velmi pomalu," dodal.

Témata:

auto vjelo do davu lidí (obecně) | USA | stars24.cz

Vstoupit do diskuse