Před londýnským Přírodopisným muzeem došlo k blíže neupřesněnému incidentu. Podle serveru BBC na místě operuje policie a zatýká, server Mirror uvedl, že vozidlo najedlo do davu lidí poblíž budovy. Několik lidí bylo zraněno.

Incident se odehrál před Přírodopisným muzeem na Exhibition Road v Kensingtonu. Podle britských serverů na místě operují záchranáři a policie. Metropolitní policie potvrdila, že několik lidí je zraněných.

Zatím není přesně jasné, co se skutečně stalo. Podle svědků najelo do auto do lidí stojících na ulici před muzeem. Jestli jde o nehodu nebo útok v tuto chvíli není známo.

Podle posledních informací policie v souvislosti s incidentem zadržela jednu osobu. Nad místem incidentu létá policejní vrtulník.

Zpravodajka BBC, která je na místě události, s odvoláním na policisty informovala, že zranění postižených osob jsou lehká. Okolnosti toho, co se stalo, policie nyní podle BBC vyšetřuje.

Podle posledních informací má policie vše pod kontrolou. Agentura Reuters s odkazem na vyšetřovatele uvedla, že úřady zatím nepracují s verzí terorismu. V úvahu tedy připadá spíše nehoda nebo cílený, ale politicky či nábožensky nemotivovaný útok.

Londýnská policie poté ale otočila a nepopřela, že by nemohl mít incident teroristické pozadí.

Témata:

auto vjelo v Londýně do chodců (7.10.2017) | Londýn | Velká Británie | stars24.cz

Vstoupit do diskuse