V Thajsku byla zatčena Anastasija Vašukevičová, běloruská dívka z eskortu, která pod jménem Nasťa Rybka figuruje ve skandálu kolem ruského vicepremiéra Sergeje Prichoďka a miliardáře Olega Děripasky. Žena teď prosí o pomoc Američany. Pokud ji dostanou z thajského detenčního centra, poskytne jim prý informace o údajných vazbách mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a Ruskem.

Vašukevičová byla zadržena spolu s dalšími osmi Rusy za to, že v letovisku Pattája organizovala kurzy sexuálního tréninku, aniž k tomu měla úřední povolení. Běloruska, která se do Thajska dostala na ruský pas, zveřejnila na svém účtu na Instagramu video, ve kterém prosí novináře, aby jí pomohli.

„Jsem připravena poskytnout vám všechny chybějící dílky skládačky o spojení našich respektovaných zákonodárců s Trumpem, Manafortem a ostatními. Vše mám podložené audiem i videem. Vím toho hodně, čekám na vaše nabídky a čekám v thajském vězení," uvedla žena, která se popisuje jako „svůdkyně“. Vydala dokonce „deník" o tom, jak svádí miliardáře, uvádí server stanice CNN.

Vašukevičová také tvrdí, že byla zatčena v Thajsku na základě příkazu ruské vlády kvůli videozáznamům, které publikovala s Děripaskou a Prichoďkem. „Pokud se vrátíme do Ruska, zemřeme v ruském vězení, nebo nás zabijí," uvedla také na Instagramu. „Je to velmi vážné ... Prosím, USA nám pomozte, abychom nezemřeli rukou Rusů!"

Vašukevičová se v posledních týdnech dostala do popředí poté, co ruský opoziční politik Alexej Navalnyj na internetu zveřejnil sérii fotografií a videí, jak Prichoďko a Děripaska před dvěma lety na jachtě u norských břehů trávili volný čas v přítomnosti prostitutek včetně Vašukevičové. Navalnyj uvedl, že oba muži na videu hovoří o ruských chudých vztazích se Spojenými státy. Právě Děripaska a Prichoďko podle ruského opozičního politika mohou představovat spojení mezi Kremlem a Trumpovou kampaní. 

img-responsive

Rybková s miliardářem Děripaskou na luxusní jachtě v Norsku. | foto: Instagram

Děripaska dříve spolupracoval s bývalým manažerem Trumpovy kampaně Paulem Manafortem. Podle e-mailů, o kterých informoval deník The Washington Post, Manafort prostřednictvím zprostředkovatele nabídl Děripaskovi „soukromé briefingy" týkající se stavu Trumpovy kampaně. Mluvčí Děripasky však řekl CNN, že miliardář „žádnou takovou komunikaci nikdy neobdržel". Manaforův mluvčí pak dodal, že jakýkoli briefing o stavu kampaně by byl „rutinní", ale že se žádné brífingy neuskutečnily.

Když se loni objevila informace, že Děripaska mohl být prostředníkem mezi Kremlem a Trumpovou kampaní, označil to miliardář za „fake news“. Nová Navalného obvinění teď navíc označil za „pobuřující“ a „falešná“. Pro CNN jeho mluvčí dodal, že Děripaska žaluje Vašukevičovou a jejího obchodního partnera, protože „zákeřně pořídili jeho soukromé fotografie a zveřejnili jeho osobní informace“. „Pokud by se někdo dostal do vašeho domu a pak z něj zveřejnil fotky, udělali byste to stejné. Informace byly pak použity panem Navalným jako návnada, aby zvedly zájem publika a vytvořily příběh, který je daleko od pravdy,“ dodal mluvčí miliardáře.

Témata:

Anastasia Vašukevičová (známá jako Nasťa Rybková) | Oleg Děripaska (ruský miliardář) | Rusko | Donald Trump | Manafort, Paul | stars24.cz | Navalnyj, Alexej

Vstoupit do diskuse