V Poznani na západě Polska se zřejmě po výbuchu plynu zřítil čtyřpodlažní dům. Čtyři lidé zahynuli a 21 dalších utrpělo zranění. Tři lidé, mezi nimi jedno dítě, jsou v kritickém stavu.

Na místě pracuje přes 160 hasičů. Pátrají, zda se pod troskami domu nenacházejí ještě další lidé. Podařilo se jim vytáhnout muže, který byl pod rozvalinami a s nímž měli od začátku kontakt.

V domě bylo kolem 20 bytů. "Nejdřív byla rána, pak se dům zhoupl, z oken vyletěly tabulky," cituje portál gazeta.pl jednu z obyvatelek domu. "Celé okolí zahalil hustý oblak prachu. Pak začali lidé křičet, volat o pomoc, část z nich plakala. Stihla jsem si jen obléct bundu, boty, vzít si peněženku. Nemám nic," řekla.

Hluk byl dobře slyšet i během mše, která se konala v nedalekém kostele. Později na prosbu záchranářů přestaly zvonit zvony tohoto kostela, aby nerušily při práci s naslouchacími zařízeními.

Dům nebyl připojen na rozvod plynu. Média citovala obyvatele, podle kterého jedna sousedka používala k vytápění bytu plynovou bombu. Budova byla postavena před druhou světovou válkou. Hrozí, že se zřítí. Zatím spadla tři patra.

Loading...

Témata:

Polsko | Zřícení činžáku v Polsku (4. 3. 2018) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse