mah
stars24.cz

3. března den, kdy bude zřejmě vědět Tereza svůj trest. Mladá dívka byla zadržena 10. ledna. Celý proces trvá již skoro dva měsíce, tuto sobotu by však měla rodačka z Uherského Hradiště rozsudek.

Jednadvacetiletá dívka byla zadržena 10. ledna. Při jejím zadržení našla policie devět kilogramů heroinu, který pašovala. V Pákistánu, kde je dívka zadržena, za takové počínání hrozí tvrdé tresty, nehledě na necivilizované podmínky pákistánského vězení.

Soudní proces začal ve čtvrtek a jeho pokračování má nastat tuto sobotu. Dívka vkládá všechnu naději do svého kontroverzního právníka Čaudhrí Džaváda Zafara, který se snaží uhrát celý proces na Terezy nevědomost o obsahu pašované látky. Tereza je prý naivní holka, která si myslela, že jde pouze o látku, ze které se drogy připravují, ne o heroin.

Video ze zatčení Terezy H. (4:30) | zdroj: YouTube

Ať už dopadne soud jakkoliv Terezu H. čeká dlouhý pobyt za mřížemi v pákistánském vězení. Převoz do České republiky je totiž běh na dlouhou trať. Ani pokud by dostala Česká republika povolení k převozu vězeňkyně, nebude proces trvat krátkou dobu. Podle novinářky Terezy Englové, která poskytla rozhovor tn.cz, může celý proces převozu trvat i několik let.

Témata:

Tereza H. zadržená v Pákistánu | stars24.cz

Vstoupit do diskuse