Tchaj-wan dnes postihlo už druhé zemětřesení za posledních 24 hodin, otřesy o síle 5,7 stupně zasáhly stejně jako v úterý východní část ostrova.

Podle amerického geologického ústavu se ohnisko slabšího zemětřesení nacházelo 21 kilometrů severovýchodně od města Chual-lien v hloubce 11 kilometrů. Podrobnosti o škodách zatím jasné nejsou, uvedla s odvoláním na místní úřady agentura Reuters.

V sutinách zničených budov ve městě Chua-lien po úterních otřesech o síle 6,4 stupně zůstaly desítky lidí. O život přišlo nejméně sedm osob a dalších 67 se stále pohřešuje. Mezi zraněnými jsou také dva občané Česka; jejich zranění nejsou vážná.

Úřady dnes varovaly, že v průběhu následujících dvou týdnů mohou ostrov zasáhnout následné otřesy o síle nejméně pěti stupňů. Menší otřesy děsily obyvatele postižené oblasti po celý dnešní den a mnozí lidé si kvůli nim netroufli vrátit se do svých domovů.

Zemětřesení o síle 5,0 až 5,9 stupně může způsobit velké škody špatně postaveným budovám v malé oblasti a drobné poničení dobře postaveným domům.

Témata:

zemětřesení Tchaj-Wan | Tchaj-Wan | Zemětřesení | Breaking News | stars24.cz

Vstoupit do diskuse