Německo hlásí střelbu: Nejméně šest mrtvých!

Německá policie, ilustrační foto

Autor: stars24.cz, ČTK

24. ledna 2020 14:49 | Aktualizováno: 24. ledna 2020 16:01

Šest lidí dnes zahynulo při střelbě ve městě Rot am See na jihozápadě Německa. Bilanci obětí, kterou předtím zveřejnila německá média, podle agentury DPA potvrdila policie. Policisté zadrželi člověka, kterého z činu podezřívají. Další informace o případu, který se zřejmě týká vztahových problémů, chce policie sdělit na tiskové konferenci v 16:30 SEČ.

"O dalších pachatelích informace nemáme," uvedla policie, podle které se incident stal v budově. Podle deníku Bild ranění i těla mrtvých leželi v domě i před ním.

Bild s odvoláním na své zdroje napsal, že střílel muž narozený v roce 1983 a že oběti byly členy rodiny, které útočník znal.

Motiv činu znám není. Policie, která terorismus v dosavadních prohlášeních nezmínila, vychází ze vztahového sporu. "Ale jisté to ještě není," citovala DPA policejního mluvčího. Policie rovněž vyzvala veřejnost, aby zanechala spekulací a vyčkala na zveřejnění dalších informací.

V Rot am See, které leží na poloviční cestě mezi Norimberkem a Stuttgartem, zasahuje velký počet policistů. Úřady uvádějí, že bezpečnostní složky mají situaci pod kontrolou.

Témata: střelba Německo Policie Německo Breaking News