Za pár týdnů jsou Vánoce, pašeračka Tereza už svůj předčasný dárek dostala. Pákistánský soud rozhodl ve věci dalšího průběhu jejího zapeklitého případu. Dočká se vytouženého propuštění na svobodu?

Pašeračka Tereza, kterou v Pákistánu odsoudili k téměř devíti letům vězení za pašování drog, slaví pár týdnu před Vánocemi úspěch u soudu. Propuštění na svobodu, na které jí svitla naděje minulý týden, to sice není, jde ale o znatelný posun vpřed v případu, který stál poslední dobou na místě.

Právník odsouzené Češky se poté, co mu pohrozila vyhazovem, začal činit. Soudkyni dodal takové argumenty, že se rozhodla schválit žádost o urychlené jednání. Datum hlavního líčení stanovila na 18. prosince, kdy se rozhodne o tom, zdali je odvolání oprávněné, nebo nikoliv.

Čím její právní zástupce Asghar Dogar soud přesvědčil? „Odvolacímu soudu v Láhauru řekl, že Tereza je zcela nevinná, že neprovedla žádný zločin, ale do falešného případu pašování drog ji namočili celníci. Soud první instance neměl správné informace. Modelka Tereza podle něj už příliš dlouho trpí ve vězení,“ prozradil webu blesk.cz zpravodaj Alí Aršád.

Rozhodnutí soudu se předjímat nedá, pašeračce ale hrozí, že stráví už druhé Vánoce za mřížemi. Jak vás stars24.cz informoval, Tereze by v tom případě dělala společnost čtveřice žen – křesťanek, které jsou rovněž uvězněny za nejrůznější delikty.

Témata:

Tereza H. zadržená v Pákistánu | Pákistán | stars24.cz

Vstoupit do diskuse