V Itálii byl zadržen osmatřicetiletý somálský migrant, který pronikl do nemocnice a vydával se za zdravotníka. Pak se pokusil znásilnit těhotnou třiačtyřicetiletou ženu. K incidentu došlo na konci prosince, informuje italský deník La Stampa.

Muž podle listu ukradl v nemocničním skladu oblečení a vydával se za zaměstnance. Pak se vydal k porodnickému oddělení. Policie uvádí, že se migrant identifikovaný jako Abdall Ali pokusil znásilnit jednu z pacientek, která se připravovala na porod.

Somálec ženu popadl za levé stehnou a intimní partie a začal před ní masturbovat, Žena ale začala křičet, čímž přivolala lékaře a dvě zdravotní sestry, kteří následně zavolali policii.

Migrant pro úřady není neznámou osobou, policie uvedla, že jde o muže, který žil v Itálii už pět let jako žadatel o azyl. A přestože měl povolení k pobytu, byl už v minulosti několikrát zatčen. Podle listu bude pravděpodobně obviněn ze sexuálního násilí a krádeže.

Právnička Alessia Giordanová, která zastupuje somálského muže, řekla soudci, že nemá vůbec tušení, proč byl její klient v nemocnici celý den. Očekává se, že obhajobu bude stavět na tom, že 38letý muž je mentálně nestabilní a vyžaduje psychiatrickou péči. Proces s migrantem měl začít 10. ledna.

Témata:

uprchlíci | Itálie | Znásilnění | stars24.cz

Vstoupit do diskuse