Kréta se otřásla: Zemětřesení postihlo ráj českých turistů!

Ilustrační foto

Autor: stars24.cz, ČTK

28. listopadu 2019 10:25

Řecký ostrov Kréta ve středu ráno zasáhlo zemětřesení, které mělo podle Evropského středomořského seizmologického centra (EMSC) sílu šest stupňů. Informoval o tom řecký deník Kathimerini. Podle něj zatím nejsou zprávy o zraněních ani větších škodách.

Zemětřesení mělo epicentrum v moři asi 74 kilometrů severozápadně od města Chania. Ohnisko bylo podle EMSC v hloubce 56 kilometrů.

Otřesy trvaly podle řeckých médií několik sekund a nejvíce postihly právě Chanii, pocítili je ale i obyvatelé na řecké pevnině na poloostrově Peloponés a v oblasti Attika, v níž leží hlavní město Atény.

Podle některých seizmologů, které citovala místní média, dnešní zemětřesení nesouvisí s tragickým zemětřesením, jež postihlo v úterý Albánii. Při něm zemřely více než dvě desítky lidí a dalších několik stovek osob bylo zraněno.

V Řecku jsou zemětřesení poměrně běžná, protože země leží v seismicky aktivní oblasti. Krétu postihlo zemětřesení i letos v červenci, kdy otřesy o síle 5,2 stupně vylekaly řadu místních i turistů, ale větší škody nenapáchaly.

Témata: Řecko zemětřesení v Řecku Zemětřesení