Česká pašeračka Tereza Hloušková (23) byla v Pákistánu loni chycena s devíti kilogramy heroinu. A i když podle všeho pracovala pro organizovanou zločineckou organizaci, trest možná dostane jen ona!

Soud v pákistánském Láhauru očistil údajného komplice pašeračky Terezy. Propuštěný Aftab Anwer mladou Češku údajně vezl na letiště v onen den, kdy u ní celníci našli drogy. Jenže podle vyšetřovatele se to nepotvrdilo a jeho jméno bylo do vyšetřovacího spisu zaneseno omylem!

Vyšetřovatelé do spisu zapsali několik jmen údajných kompliců pašeračky. Jenže teď z několikačlenného "gangu" zbyla už jen Tereza! Ostatní spoluobvinění byli totiž zproštěni viny, uvádí Blesk.

Už v březnu2019 byl očištěn realitní makléř Šoajb Hafíz, který měl pro Terezu zajišťovat ubytování. Soudce prý ale žádné důkazy o vazbě mezi Hafízem a Terezou nedostal.

A tak bylo obvinění proti němu zamítnuto. Soudce Šahzád Raza už tehdy zdůraznil, že vyšetřovatel u křížového výslechu nedokázal říct jméno jediného svědka, který by kdy viděl Terezu v jeho autě nebo domě.

A stejné je to teď u Aftaba Anwera, u kterého měla dokonce mladá Češka strávit poslední noc před odletem z Pákistánu. Vyšetřovatel teď ale tvrdí, že se jeho jméno dostalo do spisu kvůli nedorozumění. Anwer podle něj Terezu na letiště vůbec neodvezl.

Znamená to, že Tereza je teď za pašování necelých devíti kilogramu heroinu souzena úplně sama! A vzhledem k tomu, že tamní justice bude chtít v případu potrestat alespoň někoho, nevypadá to pro ni příliš dobře!

Loading...

Témata:

Tereza H. zadržená v Pákistánu | Pákistán | Drogy | stars24.cz

Vstoupit do diskuse