Manžel Merkelové a politici dostali výhružné dopisy s bílým práškem!

Němečtí politici dostali výhružné dopisy s bílým práškem

Autor: Jan Novák, stars24.cz

22. září 2017 0:04

Několik špičkových německých politiků obdrželo krátce před nedělními parlamentními volbami výhružné dopisy s podezřelým bílým práškem. Nakonec se ukázal jako neškodný. Informují o tom německá média.

Podle médií jedna z obálek přišla i přímo do bydliště kancléřky Angely Merkelové (CDU).

Dopis nebyl adresován šéfce německé vlády, ale jejímu manželovi Joachimu Sauerovi. Další podobné dopisy obdržel třeba šéf bavorské vlády Horst Seehofer (CSU) nebo volební lídryně Zelených Katrin Göringová-Eckardtová.

Specialisté podle berlínské policie zjistili, že prášek není nebezpečný. Následná podrobnější analýza ukázala, že šlo o jedlou sodu.

Wer war das? Drohbrief mit Klinge,weißem Pulver, arabischem Text.Franco A. sitzt, aber andere Rechte nicht o doch IS? pic.twitter.com/aiEQuRiiQC

— Christian Ströbele (@MdB_Stroebele) 21. září 2017

Jeden z dopisů zveřejnil na twitteru dlouholetý poslanec Zelených Hans-Christian Ströbele. Na fotografii je vidět arabsky psaný text a žiletka. Ströbele, který podle svých slov dostává řadu výhružných dopisů, vychází z toho, že tento pochází z pravicové scény.

Policisté nyní analyzují také text, který varoval před tím, že prášek uvnitř obálek je životu nebezpečný. Píše se v něm také o jistém "Německém salafistickém společenství". Arabština v dopisech podle vyšetřovatelů obsahuje chyby. Jestli mají dopisy skutečně islamistické pozadí, není jasné.

Témata: Německo zajímavosti Angela Merkelová