Jednapadesátiletý Čech dnes odpoledne zahynul při vážné dopravní nehodě u bavorského města Furth im Wald. Z neznámých příčin narazil do protijedoucího kamionu a na místě zemřel, informoval list Mittelbayerische Zeitung. Vážná zranění dnes utrpěl český řidič také při nehodě na severozápadě Německa.

Český řidič osobního automobilu byl na cestě k česko-německé hranici, která leží jen několik kilometrů severně od městečka Furth im Wald, když ztratil kontrolu nad svým vozem, vjel do levého jízdního pruhu a čelně se srazil s protijedoucím českým kamionem. Těžkým zraněním 51letý muž na místě podlehl. Zda utrpěl zranění 46letý Čech z kamionu, německá média neuvádí.

Hmotná škoda se podle listu Mittelbayerische Zeitung pohybuje kolem 35.000 eur (890.000 korun).

Těžká zranění dnes utrpěl v Německu také 51letý český řidič, který s kamionem sjel z vozovky nedaleko města Soest a převrátil se na bok do příkopu. Podle listu Soester-Anzeiger zůstal zaklíněný v kabině, místem nehody však náhodou projížděl hasič mimo službu, který mu pomohl ven.

Čech, který v kamionu převážel sekt, skončil v nemocnici. Náklad zůstal podle mluvčího místních hasičů Jürgena Wirtha z větší části nepoškozený. Škodu odhadl Wirth na 25.000 eur (636.000 korun).

Témata:

Německo | řidiči | Dopravní nehody | stars24.cz

Vstoupit do diskuse