Severně od kyperské metropole Nikósie dnes ráno dopadl zatím blíže neupřesněný objekt. Ministr zahraničí mezinárodně neuznané Severokyperské turecké republiky později podle agentury Reuters uvedl, že šlo zřejmě o protileteckou raketu ruské výroby, vypálenou při izraelském náletu na Sýrii. Nikdo nebyl zraněn. Prezident kyperských Turků Mustafa Akinci už předtím řekl, že předmět by mohl souviset s vojenskými operacemi na Blízkém východě.

"Prvotní vyhodnocení je takové, že šlo o raketu ruské výroby, která byla coby součást systému protiletecké obrany v noci vypálena při leteckém útoku na Sýrii. Když minula cíl a dostala se na hranici svého doletu, spadla na naše území," oznámil severokyperský ministr zahraniční Kudret Özersay.

Raketa dopadla do hornaté oblasti severně od Nikósie. Místní obyvatelé se novinářům svěřili, že viděli na obloze světlo a následně zaslechli tři hlasité exploze.

Kypr není daleko od Sýrie. Syrská státní média informovala, že izraelské letouny podnikly v noci na dnešek nálety na několik cílů ve městě Homs a na předměstí Damašku, při kterých zahynuli čtyři lidé.

Témata:

Kypr | Ruská armáda | stars24.cz

Vstoupit do diskuse