ZAVÍRÁME! Český řetězec oznámil, že končí!

Zavíráme, píše na svém webu síť prodejen OKAY.

Autor: Libor Frýdl

25. června 2024 19:25

Známý prodejce elektroniky a nábytku Okay, který čelí finančním potížím, oznámil na svých českých a slovenských webových stránkách, že 4. července ve 20:00 uzavře své prodejny. Přesto to nemusí být definitivní konec.

Nyní na svých webových stránkách oznamují uzavření všech obchodů. „Zavíráme – všechno musí pryč!" uvádějí na webových stránkách a lákají na „likvidační ceny". Ve skutečnosti to nemusí být definitivní konec sítě OKAY na českém a slovenském trhu, ale jen marketingový tah.

Slovenský server Topky nedávno informoval o tom, že se síť prodejen OKAY elektro potýká s finančními problémy. Vzhledem k tomu, že se jim nepodařilo stabilizovat svou finanční situaci nalezením investora, jsou nuceni propouštět a postupně uzavírat některé své pobočky v České republice a na Slovensku.

Jak uvedl také portál živé.sk, může jít o klamavou kampaň zaměřenou na přilákání zákazníků do obchodů. Někteří zákazníci na sociálních sítích uvádějí, že ceny v obchodech neodpovídají „likvidačním" výprodejům. Oslovené obchody navíc tvrdí, že budou pokračovat v provozu. Jeden z obchodů uvedl, že po 4. červenci dočasně zavře a poté znovu otevře.

Tato taktika byla již několikrát použita, kdy některé prodejny oznámily uzavření k určitému datu, ale po několika dnech opět otevřely.

Témata: OKAY