Vánoce v Praze začaly! Na náměstí se rozsvítil krásný strom

V Praze se dnes rozsvítil vánoční strom

Autor: ČTK, stars24.cz

2. prosince 2017 18:06

Na Staroměstském náměstí v Praze se dnes v 16:30 rozsvítil vánoční strom. Slavnostní chvíli přihlíželo několik stovek lidí, kteří zaplnili celé náměstí i přilehlé ulice.

Před rozsvěcováním stromu za účasti primátorky Adriany Krnáčové zazněly tóny ze Smetanovy Mé Vlasti. Pořadatelé letos připravili i audiovizuální show. Poprvé ji lidé mohli vidět právě při prvním rozsvícením stromu.

Druhé rozsvícení je plánované na 17:30, tentokrát na motivy Krkonošských pohádek za účasti jejich autora Vadima Petrova. Show se bude opakovat každý den po celou dobu trvání trhů, a to od 16:30 do 21:30 hodin.

Smrk, který vyrostl v Roztokách u Křivoklátu a měří 24 metrů, zdobí více než 121.000 LED diod, stovky vánočních ozdob a 50 vitráží. Jak uvedl majitel firmy S. O. S. Dekorace Jakub Olbert, která strom zdobila, výzdoba stromu je inspirovaná architekturou svatovítské katedrály.

"Pro instalaci světelných dekorací a hudebního doprovodu vánočního stromečku na Staroměstském náměstí jsme použili více než 12 kilometrů různých kabelů," řekl Olbert. Při výzdobě se jeho firma snažila propojit českou lidovou tradici vánočních výzdob s moderními světelnými technologiemi a také s hudební složkou.

Na Staroměstském náměstí dnes také začala hudební vystoupení, která budou doprovázet celé trhy. V sobotu se na nich představily pěvecké sbory z Česka i ze zahraničí. Odpoledne před rozsvícením stromu měly společný koncert pod vedením dirigenta Johanna van der Sandta. Na neděli jsou plánovaná vystoupení dětských pěveckých sborů a folklorních souborů.

Témata: Praha Vánoční strom