René Kekely
stars24.cz

První velká letošní tragická nehoda související s počasím se stala dnes ráno u Ločenic na Českobudějovicku. Výsledkem je jeden mrtvý člověk a 12 zraněných. U tragédie zasahovalo několik jednotek hasičů, mnoho sanitek a policistů.

Nehoda se stala po osmé hodině ranní mezi Ločenicemi a Římovem, kde podle policie sjel autobus nejspíš na zledovatelé silnici mimo silnici a převrátil se na bok.

„Na místě bylo šest hasičských jednotek. Některé osoby jsme museli vyprošťovat. Zasahoval tam i záchranářský vrtulník, který dopravil do českobudějovické nemocnice nejhůře zraněného člověka. Jiné rozvezly sanity. Na místě byl i evakuační autobus,” řekla stars24.cz mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Silnice je na několik hodin uzavřená. Policisté nabádají řidiče, aby byli vzhledem k počasí maximálně opatrní.

Nehoda se stala kolem 8:20. Přesné příčiny policisté vyšetřují, je možné, že na nehodu měl vliv i stav vozovky. V Jihočeském kraji od rána sněží nebo mrholí. "Na místě zasahoval i vrtulník záchranné služby. Pět lidí jsme převezli do českokrumlovské nemocnice, zbytek transportovali do českobudějovické," uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Petra Kafková.

Podle Kafkové je deset lidí zraněno lehce a dva těžce. V autobuse cestovalo 14 lidí. Vedlejší silnice mezi Ločenicemi a Římovem je uzavřena.

Zatím poslední větší nehoda autobusu se v jižních Čechách stala 27. července. U Studené na Jindřichohradecku havaroval autobus s 34 cizinci, několik z nich bylo lehce zraněných.

Témata:

Nehody autobusů | Záchranná služba | stars24.cz

Vstoupit do diskuse