Hasiči doporučují v Karlovarském kraji kvůli ledovce řidičům vůbec nevyjíždět. Potíže jsou na dálnici D6, kvůli nehodám se tam tvoří kolony. Mezi Citicemi a Kynšperkem ve směru na Cheb je na dálnici nehybná kolona, silnice je neprůjezdná, informovala policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Záchranáři zasahují i na dalších místech v kraji. Řidiči by měli být ohleduplní a zasahujícím složkám integrovaného záchranného systému umožnit průjezd k místu nehody, upozornil mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Mrznoucí déšť komplikuje od rána dopravu především na silnicích na Chebsku a Sokolovsku, na ledovku by si měli dát pozor i chodci.

"Záchranáři důrazně apelují na řidiče, aby na zledovatělých vozovkách jezdili s maximální opatrností. V ideálním případě aby v dopoledních hodinách, pokud to není nutné, vůbec na silnice nevyjížděli. Pokud již musí vyjet, tak záchranáři žádají o ohleduplnost pro jejich techniku během jízdy k zásahům," uvedl Kasal.

Brzy dopoledne zasahovali hasiči u dopravní nehody nákladního auta u Šabiny, u nehody osobního auta v Loučkách, nehody dvou aut u Kynšperka, u nehody auta u Kraslic a také u nehody pěti osobních aut na dálnici D6 u Kynšperku nad Ohří. Hraniční přechod Svatý Kříž na Chebsku ráno zablokoval polský kamion. Podle předpovědi meteorologů má mrznoucí déšť s tvorbou ledovky přetrvat i během dne.

Namrzající déšť komplikuje dopravu také v Plzeňském kraji, zejména v okresech Tachov a Domažlice. Na náledí se stalo už několik nehod, informovali dnes ČTK mluvčí hasičů Petr Poncar a policie Markéta Fialová. Řidiči by měli věnovat jízdě maximální pozornost. Déšť namrzá je i na dálnici D5 mezi Rozvadovem a Plzní.

Například na Tachovsku zasahují hasiči během krátké chvíle u dvou dopravních nehod, v Domažlicích havaroval traktor. Narazil do semaforů u železničního přejezdu a uvízl tam. Zásah hasičům komplikuje počasí a namrzlé silnice. 

Témata:

Karlovarský kraj | Hasiči | Nehody aut | náledí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse