Smrtelně jedovatá mamba zelená, která v úterý unikla v domě v pražských Hlubočepích, byla odchycena. Ze stromu nedaleko od domu ji sundal pracovník pražské zoologické zahrady. Na twitteru to uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek. Informaci potvrdila na twitteru i pražská policie.

"Mamba nalezena! A chycena! Ze stromu ji sundal náš dlouholetý zaměstnanec pan Masopust," napsal Bobek. Cestu z domu ven hadovi podle něj umožnilo čtvrteční teplé odpoledne a bezmála subtropický dnešek. "Máme dobrou zprávu pro všechny, kteří trpí ofidiofobií. Mamba byla právě odchycena," uvedla policie.

Mamba zelená unikla v úterý večer v domě v ulici V Bokách I. Předtím uštkla třicetiletou ženu, zřejmě svou majitelku, která je nyní v nemocnici ve vážném stavu. Specialisté na odchyt hadů v domě nalíčili na mambu tepelné nástrahy, kontrolovat je plánovali o víkendu.

Uštknutá žena dostala v nemocnici antisérum, zůstává v umělém spánku. Podle mluvčího Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Filipa Brože antisérum zabralo, pacientka má jiné významné zdravotní komplikace.

Okolnosti úniku smrtelně jedovatého hada policisté vyšetřují, ženu vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu zatím nevyslechli. Podle Státní veterinární správy případný chov mamby nebyl schválený.

Mamba zelená je rychlý, hbitý, útočný a vysoce jedovatý stromový had, žije v západní Africe. Její přirozenou potravou jsou především ptáci a drobní savci včetně hlodavců, kořist loví v korunách stromů i na zemi. Její jed je vysoce toxický, není-li okamžitě zahájena léčba, může pacient umřít na udušení způsobené ochrnutím dýchacího svalstva.

Témata:

Praha | Hadi | stars24.cz

Vstoupit do diskuse