Dálnice D1 aktuálně: Nehoda a uzavírky ji proměnily v jedno velké parkoviště

Ilustrační foto

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

29. července 2023 16:10

Řidiči, kteří v sobotu cestují po dálnici D1 směrem na Brno, musí počítat s velkým zpožděním. Na 19. kilometru došlo k hromadné dopravní nehodě, při které se srazilo pět osobních aut. V současné době je v místě nehody průjezdný pouze jeden jízdní pruh.

Podle zjištění středočeské policie byla za nehodu zodpovědná nepozornost jednoho z řidičů. Ten nedával pozor na cestu a narazil do auta jedoucího před ním, čímž spustil řetězovou reakci.

Naštěstí nehoda nepřinesla vážnější zranění, pouze tři lidé utrpěli lehká zranění. Druhá nehoda na 9. kilometru dálnice, při které došlo ke srážce dvou vozidel, také omezila provoz.

Ohledně návratu normálního provozu na těchto úsecích nemůže mluvčí středočeské policie momentálně uvést přesný čas. Situace bude pravděpodobně záviset na průběhu záchranných prací a odklízení vozidel, píše TN.cz.

Kromě dopravních nehod se také na D1 zpomaluje provoz kvůli probíhající opravě silnice mezi 15. a 20. kilometrem ve směru na Prahu. Vozovka je v tomto úseku zúžená a práce, které započaly v červnu, by měly skončit uprostřed srpna.

Témata: Dálnice D1 Dálnice