Petr Pavel mezi lidmi na jihu Čech. Během návštěvy půjde i do divadla

Petr Pavel

Autor: Jan Hrabě, stars24.cz

18. července 2023 13:47

Prezident Petr Pavel má naplánovaný program i během letních prázdnin. Během úterního dopoledne zahájil dvoudenní návštěvu Jihočeského kraje, během které zavítá do Českých Budějovic nebo Českého Krumlova.

Podle programu zveřejněného na webových stránkách Pražského hradu byla dnes od 10 hodin první zastávkou firma KOH-I-NOOR HARDTMUTH. Následovat má návštěva krajského úřadu v Českých Budějovicích a setkání s hejtmanem Martinem Kubou (ODS) i dalšími krajskými politiky.

Odpoledne si Pavel prohlédne nově otevřené letiště Planá. Ve večerních hodinách pak usedne do otáčivého hlediště v Českém Krumlově a podívá se na divadelní představení. Výtěžek z něj jde na podporu činnosti centra ARPIDA, které se věnuje rehabilitaci osob se zdravotním postižením.

Zítra bude návštěva pokračovat prohlídkou českokrumlovského zámku či divadla v Hořicích na Šumavě. V Černé v Pošumaví se pak prezident setká se starosty okolních obcí. Program skončí na základně Vodní záchranné služby v Dolní Vltavici.

Pavel v rámci cest po České republice navštívil naposledy na konci června Prahu. Už předtím zavítal například do Libereckého kraje nebo na Vysočinu.

Témata: Petr Pavel