Praha se připravuje na možné komplikace v automobilové dopravě. V pondělí totiz začnou hlavní práce v rámci druhé etapy rekonstrukce Barrandovského mostu. Postupné omezování dopravy probíhalo už o víkendu.

Cílem letošní etapy oprav je odstranění mostního svršku a stávajícího vybavení na severní polovině jižního mostu a na barrandovské rampě z ulice K Barrandovu. V plánu je také výměna mostních dilatačních závěrů, sanace spodní části nosné konstrukce jižního mostu či stavba nových říms.

O trpělivost a ohleduplnost požádali řidiče primátor Bohuslav Svoboda (ODS) i jeho první náměstek pro oblast dopravy Zdeněk Hřib. Podle Svobodova předchůdce bude dopad uzavírky podstatně výraznější než loni.

"Letos totiž bude uzavřena kvůli rekonstrukci rampa z ulice K Barrandovu, kterou v běžném provozu využíval až dvojnásobný počet vozidel než loni opravovanou rampu ze Strakonické ulice," vysvětlil Hřib.

Po dobu rekonstrukce budou na Pražském okruhu (D0) vyznačeny objízdné trasy, po kterých je možné jezdit bez dálniční známky. To v praxi znamená, že pokud je dopravním značením vyznačena objízdná trasa a je navedena na dálnici, mohou ji vozidla, která smějí vjíždět na dálnici, použít bez poplatku. U osobních vozidel jde o dálniční známku.

Témata:

Praha | Barrandovský most | stars24.cz