Na MFF Karlovy Vary došlo k velké nepříjemnosti. Zhruba 40 lidí muselo o víkendu vyhledat ošetření kvůli nákaze z jednoho ze stánků. Zdrojem infekce je pravděpodobně užitková voda, kterou personál ve stánku používal.

"My jsme ošetřili 40 jedinců ze soboty na neděli. První přišli po 1:00 ráno se závažnými střevními obtížemi. Zdrojem byla pravděpodobně užitková voda. Byli to všichni účastníci mezinárodního filmového festivalu, jednak zaměstnanci, ale také někteří návštěvníci," uvedla primářka urgentního příjmu karlovarské nemocnice Dagmar Märzová.

Nikdo nemusel být hospitalizován. Podle lékařky šlo většinou o mladé a zdravé lidi, kteří po infuzích a podání léků proti bolesti a zvracení mohli odejít domů. 

Případem se zabývá Krajská hygienická stanice Karlovy Vary. Hygienici provedli kontroly ve stáncích a zřejmě ještě budou situaci zkoumat. Protože byl víkend, nebyla k dispozici laboratoř na rozbor vody. 

Organizátoři festivalu o nákaze vědí. Není jasné, zda zdroj nákazy byl skutečně ve vodě a v jaké. Podle vedoucího produkce festivalu Petra Lintimera jsou stánky zásobovány běžnou pitnou vodou. "Takže není možné, aby někdo používal užitkovou a následně pitnou. Ale čekáme na rozbory vzorků," dodal Lintimer.

Témata:

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (MFF KV) | nemoc | stars24.cz

Vstoupit do diskuse