Jeden z dvojice strážníků, kteří agresivně zakročili proti opilému muži v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku, je ode dneška bez místa. Město s ním rozvázalo pracovní poměr, vyšlo totiž najevo, že po incidentu odmítl test na alkohol, uvedl Přerovský deník.

Incident i nadále vyšetřuje policie pro podezření z trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby. Podle informací ČTK dosud nikdo nebyl obviněn.

Informaci o propuštění strážníka potvrdil deníku místostarosta Lipníku nad Bečvou Ondřej Vlček. Zmínil, že se muž po incidentu odmítl podrobit dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. "Případ druhého strážníka, který na místo přivolal záchranku kvůli odvozu opilého muže, jsme zatím v pracovně-právní rovině neuzavřeli," doplnil místostarosta.

Incident se stal v sobotu 11. února v lokalitě nazývané místními "krmítko", kde se lidé scházejí a popíjejí. Na zveřejněném videozáznamu strážníci do ležícího muže, který se po nich ohnal nohou, kopou a jeden z nich mu několikrát přišlápne krk. Ze záznamu se ozývá také řada vulgarismů. Incident na stránkách města odsoudilo vedení města i šéf strážníků Pavel Maloch. "Způsob vedení zákroku městských strážníků nebyl správný a profesionální a byl také naprosto nepochopitelně provázen vulgárními výroky," uvedli zástupci města, kteří čekají na výsledky vyšetřování policie. "Bezprostředně poté vyhodnotíme důsledky tohoto chování v pracovněprávní rovině," doplnili zástupci radnice.

Opilý měl podle informací ČTK přes tři promile alkoholu a byl převezen na záchytnou stanici, podle šéfa strážníků Petra Malocha při incidentu zraněn nebyl, před odvozem jej prohlédl lékař. V případě obvinění hrozí mužům za zneužití pravomoci úřední osoby sazba od jednoho roku až do pěti let nebo zákaz činnosti, uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Témata:

Lipník nad Bečvou | policie | Alkohol | stars24.cz