Neštěstí v Domažlicích: Nemocnice poslala domů kojence s teplotou. Za pár hodin zemřel

Ilustrační foto

Autor: ČTK

22. prosince 2022 17:49

Kriminalisté vyšetřují příčinu úmrtí tříměsíčního chlapce po vyšetření v Domažlické nemocnici. Kojence poslali domů z pohotovosti s tím, že je nechlazený. Dítě pak doma přestalo dýchat a přivolaná záchranná služba už ho nezachránila.

Na pondělní událost dnes upozornil server Novinky.cz a iDNES.cz. Mluvčí nemocnice Jiří Kokoška ČTK sdělil, že ošetření dítěte v nemocnici bylo úspěšné, zdravotní potíže odezněly a smrt dítěte nemá souvislost s potížemi, s nimiž bylo v nemocnici ošetřováno.

Chlapec měl déle než týden rýmu a kašel, k nimž se přidala vysoká teplota. Ošetřující lékař rodičům řekl, aby s ním nechodili ven a na snížení teploty doporučil Panadol nebo Nurofen v čípcích a kapky do nosu, dítěti se doma ještě přitížilo a druhý den ráno přestalo dýchat, uvedl iDNES. Přivolaný lékař záchranné služby už mu nedokázal pomoci.

"Po našem příjezdu už bylo dítě v bezvědomí. I přes veškerou snahu se u něj nepodařilo obnovit životní funkce a lékař bohužel konstatoval smrt,“ citoval iDNES mluvčí krajské záchranné služby Márii Svobodovou.

"Nařídili jsme soudní pitvu, která objasní přesnou příčinu úmrtí dítěte," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Nemocnice se ohradila proti tomu, že by smrt souvisela s předchozím ošetřením v nemocnici a že by její lékaři byli viníky. "Pro toto obvinění neexistuje žádný důkaz. Naopak informace, které má nemocnice čerstvě k dispozici, naznačují, že ošetření dítěte v nemocnici bylo úspěšné, zdravotní potíže odezněly a smrt dítěte nemá žádnou souvislost s potížemi, se kterými bylo v nemocnici ošetřováno," řekl ČTK mluvčí Kokoška. Dodal, že nemocnice čeká na výsledky pitvy.

Témata: Domažlice děti Plzeňský kraj