Požár v Chodově na Sokolovsku: Obchod Penny Market je zničený, lehl popelem

V Chodově na Sokolovsku požár zničil obchod Penny Market

Autor: ČTK

6. listopadu 2022 9:20 | Aktualizováno: 6. listopadu 2022 12:09

Rozsáhlý požár zachvátil dnes obchod Penny Market v Chodově na Sokolovsku. Hořet začalo brzo ráno, před otevřením obchodu. Hasiči na místo původně vyslali 12 jednotek, nyní už obchod nehoří plamenem, oheň ho ale prakticky celý zničil, řekl ČTK mluvčí karlovarských krajských hasičů Martin Kasal.

Při požáru se nikdo nezranil. Podle mluvčího společnosti Penny Market Tomáše Kubíka bude škoda na objektu a zboží dosahovat až desítky milionů korun, řekl ČTK. Policie škody předběžně odhadla na 48 milionů korun.

Dohašování bude dnes trvat několik hodin, hasiči na místě už snížili počet zasahujících jednotek.

Požár byl hasičům nahlášen ve 04:45. "V době příjezdu první jednotky na místo byl celý objekt v plamenech a začalo docházet k destrukci střechy," uvedl Kasal. Příčina vzniku požáru a výše škody, kterou způsobil, jsou předmětem vyšetřování.

V okolí supermarketu poškodil požár také asi desítku aut, řekla ČTK policejní mluvčí Zuzana Churaňová. Na místo vyjeli sokolovští kriminalisté i policejní psovod se psem speciálně cvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření. "Sokolovští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 48 milionu korun," doplnila v 11:00 Churaňová.

Kubík řekl, že hořet začalo naštěstí v době, kdy byl obchod uzavřený a nebyli v něm žádní zákazníci ani zaměstnanci. "Máme především radost, že nedošlo k žádným ztrátám na životech ani k žádným zraněním. Škody na majetku a zničeném zboží jsou pochopitelně velké a dosahují až několika desítek milionů korun," uvedl.

Společnost bude podle něj chtít prodejnu v Chodově znovu otevřít. "Vzhledem k rozsahu škod však potrvá její obnovení v řádu měsíců. Situace zaměstnanců je jednou z prioritních věcí, kterou aktuálně řešíme. V žádném případě se nikdo z kolegyň a kolegů nemusí obávat ztráty zaměstnání," řekl. S největší pravděpodobnosti budou zaměstnanci z vyhořelého obchodu zatím pracovat v okolních prodejnách firmy.

Témata: požár Penny Market Karlovarský kraj