Zaznamenali jste, že se v lednu opět zvednou důchody, a zajímá vás, jak se to promítne ve vašem konkrétním případě? Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo přehlednou tabulku, která to ukazuje.

Vláda v pondělí rozhodla o parametrech lednové valorizace důchodů, které se tak v průměru zvýší o 825 korun. Průměrná starobní penze bude od ledna činit 19 500 korun. 

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) zpracovalo v rámci tiskové zprávy přehlednou tabulku, která na základě nynější výše důchodu ukazuje, jaká bude jeho výše od ledna 2023.

img-responsive

Přehledná tabulka z tiskové zprávy MPSV ukazuje, o kolik v lednu stoupnou důchody. | foto: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Lidem, kteří aktuálně pobírají penzi ve výši od 12 do 20 tisíc korun, se v příštím kalendářním roce zvýší v řádu vyšších stovek korun. O více než tisícovku si pak polepší senioři s nynějším důchodem nad 21 tisíc.

Do výše důchodu se od ledna navíc promítne i tzv. výchovné. Tomu z rodičů, který převážně pečoval o dítě, se zvýší starobní důchod o 500 korun za každé vychované dítě.

Témata:

důchody | Ministerstvo práce a soc. věcí | důchodci | stars24.cz