Hasiči, kteří likvidují požár v národním parku České Švýcarsko zničili několik dalších ohnisek, která se opět objevila v okolí Pravčické brány a Bouřňáku. Z původních 1000 hasičů, kteří s požárem bojovali na začátku týdne, jich nyní na místě zůstává přibližně 120. Novinářům to dnes řekl mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Národní park opouštějí další takzvané odřady hasičů, na místě aktuálně zůstávají hasiči z Prahy, Liberce a Moravskoslezského kraje.

Správci parku už si mimo jiné převzali část hašeného území včetně Mezné, okolí Mezní Louky a prostoru nad Hřenskem, kam se mají podle ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) v sobotu ráno začít vracet evakuovaní obyvatelé. Desítky lidí jsou kvůli požáru mimo domov více než dva týdny.

Na nábřeží v Hřensku dnes před novináři vystoupí generální ředitel hasičů Vladimír Vlček. Už dříve řekl, že zásah v národním parku České Švýcarsko by dnes mohl skončit likvidací. V každém případě podle něj opustí park většina hasičů i techniky.

V Českém Švýcarsku vypukl ničivý požár 24. července. Zasáhl plochu o velikosti asi 1060 hektarů. Tento čtvrtek hasiči zasahovali asi na 50 hektarech. Celková plocha, kde se pohybovali, činila zhruba 3600 hektarů. Správa parku si už převzala většinu území, čeká na předání necelých 800 hektarů.

Témata:

požár lesa u Hřenska (červenec 2022) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse