Tomáš Halík je kromě své práce jako katolický kněz znám i tím, že se nebojí říkat názory, které ve společnosti nejsou obecně populární. Je proto připraven a smířen s tím, že může dojít k nejhoršímu.

Halík tvrdí, že největším zlem dnešní doby je populismus. Sám stál u zrodu všech ideologií jako nacismus, fašismus nebo bolševismus, podle něj se i dnes rodí nová, špatná doba.

Varuje před pošlapáváním demokracie, která funguje jako ochrana menšin, protože právě menšiny podle něj mají vždy pravdu. "Všechny velké názory ve vědě a umění začínaly jako názory posmívané, pronásledované menšiny," vysvětlil pro Info.

Lidem se ale jeho myšlenky nelíbí a počítá s tím, že za ně může přijít pomsta. "Zase jsem dostal, že někdo vzal do svých rukou hrdelní pomstu nad Tomášem Halíkem. Člověk s tím musí počítat, jsem v rukou božích," uvedl s tím, že je připraven na to, že ho někdo může i zabít.

"Představte si, být zavražděn u oltáře, to je na svatořečení. To by byla nejkratší cesta do nebe," dodal s nadsázkou. Sám se ale domnívá, že ještě má společnosti co říct a že na to, aby odešel ze světa, je ještě brzy.

Témata:

Halík, Tomáš | stars24.cz

Vstoupit do diskuse