Požár v Národním parku České Švýcarsko šetří policie pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. ČTK to řekl mluvčí krajské policie Dan Vítek. K příčině požáru se podle něj zatím nelze vyjádřit. Na místě jsou desítky policistů, hlídají příjezdové cesty do oblasti a střeží opuštěné objekty, aby se předešlo rabování nebo vloupání.

"Ohledání požářiště nyní nepřichází v úvahu. Další se uvidí až na základě postupu v trestním řízení," uvedl Vítek.

Na místě zasahuje několik desítek policistů. "Máme sedm stanovišť, některá mobilní, některá pevná. Jedno z nich je na cestě z Děčína do Hřenska, kde odkláníme dopravu, aby se do obce nikdo nepovolaný nedostal," uvedl Vítek. Cesta do Hřenska je uzavřena také z německé strany a od Jetřichovic. Další policisté jsou v obcích, odkud byli evakuovaní občané, aby se předešlo rabování nebo vloupání do objektů. "Zaznamenali jsme ojedinělé případy, kdy se někdo pokusil objet zátaras, nicméně jsou to výjimky. Většina lidí uposlechla pokynů policistů," řekl Vítek.

Hořet začalo v Národním parku České Švýcarsko v neděli ráno. Na místě je dnes více než 400 hasičů. Zatím nejsou informace o zraněných.

Témata:

požár lesa u Hřenska (červenec 2022) | Policie ČR | stars24.cz