Provoz na jedné koleji železničního koridoru mezi Karlštejnem a Zadní Třebaní na Berounsku je po čtvrteční nehodě rychlíku obnoven, vlaky po ní zatím jezdí sníženou rychlostí, informovaly České dráhy na twitteru. Rychlík ve čtvrtek narazil v úseku do skály na kolejích a část soupravy vykolejila, pět cestujících se lehce zranilo.

"Postupně probíhá obnovení provozu vlaků osobní dopravy," uvedly České dráhy. Provoz na obou kolejích bude podle Správy železnic možné obnovit po provedení sanace skal a instalaci ochranných sítí přibližně za dva týdny.

Rychlík ve čtvrtek ráno narazil v úseku mezi Karlštejnem a Zadní Třebaní do spadlé skály na kolejích, lokomotiva a první vagon vykolejily. Ve vlaku cestovalo zhruba 150 lidí. Záchranáři ošetřili pět lehce zraněných, čtyři na místě, jednoho cestujícího s pohmožděnou krční páteří převezli do nemocnice v Hořovicích.

Nehoda se stala na trati, kde je od čtvrtka do 16. července plánovaná v úseku z Prahy do Berouna kvůli pokračující modernizaci výluka, místo některých vlaků jezdí autobusy, změnily se odjezdové časy.

Témata:

Nehody vlaků | Vlaky | stars24.cz