Růst cen energií nebo pohonných hmot dopadá i na provoz České televize. Generální ředitel Petr Dvořák v úterý oznámil, že plánuje škrty za více než 900 milionů korun. O co mohou televizní diváci výhledově přijít?

Strategie nazvaná #re_vize_2024 počítá dle tiskové zprávy se snížením počtu pracovních míst, zastavením velkých investic či navýšením výnosů z obchodní činnosti. Jen minimálně by se škrty měly dotknout zpravodajství, které je vnímáno jako stěžejní pilíř služby divákům.

Dvořák uvedl, že dojde k omezení sportovního vysílání nebo dočasnému snížení koprodukčních vkladů do českých filmů. Skončí také převážně archivní kanál ČT3, který vznikl během pandemie covidu-19. 

"Nadále budeme usilovat o to, aby pořady ČT přinášely vysokou obsahovou i tvůrčí hodnotu. Česká televize dosahuje nadprůměrných čísel divácké spokojenosti, za posledních deset let se dokonce stala šestkrát nejsledovanější televizní skupinou v zemi, zatímco dříve takové pozice nedosáhla ani jednou," konstatoval Dvořák.

Generální ředitel také připomněl, že se od roku 2008 nezměnila výše televizních poplatků. Momentálně činí 135 korun, jeho reálná hodnota ale vlivem inflace klesla na 86 korun. 

Témata:

Česká televize | Petr Dvořák (ředitel televizí) | stars24.cz