stars24.cz
ČTK

Blok proti islamizaci (BPI) podal trestní oznámení na Českou televizi (ČT). Veřejnoprávní instituce prý spáchala trestný čin maření přípravy a průběhu voleb a referenda tím, že do závěrečné předvolební debaty plánované na tento čtvrtek pozvala jen omezený počet stran.

Televize do debaty pozvala představitele deseti stran, které mají největší volební potenciál, tedy ANO, ČSSD, ODS, KSČM, TOP 09, SPD, STAN, Pirátů, KDU-ČSL a Zelených. Aby se jí mohli zúčastnit lídři ANO a sociální demokracie Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek, kteří plánují také duel v televizi Nova, ji veřejnoprávní televize posunula na 21:30.

"Na základě průzkumů, které se několikrát v minulosti ukázaly jako zcela nevěrohodné a neprofesionální, neboť konečné výsledky voleb se od výsledků průzkumů významně lišily," stojí v oznámení podepsaném šéfem BPI Davidem Štěpánem a místopředsedou Radkem Nováčkem.

ČT podala minulý týden na BPI trestní oznámení a také podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli obsahu předvolebního klipu BPI. Video ukazuje, jak se skupina lidí převlečených za muslimy rozběhne k seniorce opírající se o chodítko a podkopne jí nohy.

Veřejnoprávní televize musí před volbami podle zákona vysílat spoty všech kandidujících stran a hnutí. BPI vadí, že televize o trestním oznámení informovala veřejnost, čímž vyvolala dojem, že se BPI může dopouštět protiprávního nebo trestného jednání.

Témata:

Česká televize | trestní oznámení | Blok proti islamizaci | volby 2017 | stars24.cz

Vstoupit do diskuse