Společnost MOL Česká republika, která provozuje síť benzinových pump, ve čtvrtek krátce prodávala na některých čerpacích stanicích benzin Natural 95 za 95,80 koruny za litr a naftu za 104,60 Kč za litr. Podle firmy šlo o technické pochybení, za které se na svém webu omluvila. Poškození zákazníci mají firmu kontaktovat. MOL uvedl, že ceny byly kvůli technické chybě zvýšeny na dvojnásobnou hodnotu.

Technické pochybení podle MOL nastalo ve čtvrtek mezi 16:30 a 16:45. "Za toto pochybení se všem zákazníkům velice omlouváme! Zároveň tímto vyzýváme zákazníky, kteří byli touto technickou změnou poškozeni, aby se nám ozvali do FB zprávy nebo na e-mail [email protected] Nezapomeňte nám poslat foto účtenky a kontaktní telefon. Po obdržení těchto informací Vám zpětně vyplatíme rozdíl oproti správné ceně," uvedl MOL na webu.

Na nezvykle vysoké ceny upozorňovali například lidé na sociální síti Facebook, kde se množily fotografie totemů čerpacích stanic v Ostravě s cenami 95,80 za litr benzinu a 104,60 koruny za litr nafty. Na totemu v tu chvíli svítila částka 04,60, jelikož ukazatel ceny je pouze čtyřmístný. Problém zaznamenal i zákazník v Novém Boru na Liberecku, který na sociální síti sdílel účtenku taktéž s cenou 95,80 koruny za litr benzinu. Tankoval v 16:36, tedy v časovém rozpětí, které uvedl sám MOL.

"Během čtvrtečního odpoledne na některých čerpacích stanicích MOL došlo k technické chybě, kdy byly ceny na totemu a výdejním stojanu zvýšeny na dvojnásobnou hodnotu. Napravení tohoto nedopatření trvalo pouze několik minut, přesto však došlo k tomu, že někteří zákazníci za tuto cenu natankovali," uvedl dnes MOL v tiskovém prohlášení. Škodu, která byla zákazníkům v důsledku technické chyby způsobena, bude MOL kompenzovat.

Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku od začátku ruské invaze na Ukrajinu výrazně zdražují. Litr Naturalu 95 nyní stojí průměrně 47,26 Kč, litr nafty 49,31 koruny. V mezidenním srovnání benzin zdražil o 62 haléřů, nafta o 28 haléřů. Vyplývá z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Skupina MOL v Česku celkem provozuje 304 čerpacích stanic značek MOL, Pap Oil a Slovnaft, z hlediska počtu je dvojkou trhu. Lídrem trhu je Benzina ze skupiny Orlen Unipetrol, která má v Česku přes 420 stanic. Postupně je přejmenovává na Orlen.

Témata:

pohonné hmoty | MOL (maďarská síť benzinek) | stars24.cz