Řadu lidí zaskočil obsah dnešního projevu prezidenta Miloše Zemana k dění na Ukrajině. Jak ho komentují jeho političtí souputníci?

Prezident přednesl projev v 11 hodin v přímém televizním přenosu. Řekl, že Rusko se podle něj invazí na Ukrajinu dopouští zločinu proti míru, proto je třeba jeho činy důkladně odsoudit. Zeman by sáhl k výrazně důraznějším sankcím. 

Na adresu ruské hlavy státu pak poznamenal, že šílence je zapotřebí izolovat a nebránit se vůči němu pouze slovy, ale konkrétními opatřeními. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Premiér Petr Fiala (ODS) přístup prezidenta ocenil. "Je dobře, že si uvědomuje důležitost společného postupu a že hlavní političtí představitelé ČR mluví stejně," uvedl s tím, že se společně se Zemanem rád zúčastní zítřejšího jednání hlav států NATO.

Naopak bývalý poslanec Miroslav Kalousek si neodpustil šťouchanec. "Zrazen svým 'řídícím orgánem', snaží se prezident Zeman zachránit zbytky cti a autority…O.K. Pořád je lepší přeběhlík, než zrádce až do hořkého konce," napsal na twitteru.

Témata:

Miloš Zeman | Petr Fiala (ODS) | Miroslav Kalousek | stars24.cz