Jihočeští policisté obvinili muže a ženu z podílu na vraždě muže ze Slovenska spáchané před deseti lety na Jindřichohradecku. Pachatelé tělo v sudu zakopali pod zem a zalili betonem. Kriminalisté dvojici zadrželi ve čtvrtek, muže stíhají z vraždy a ženu z účastenství na vraždě.

U soudu jim hrozí trest deseti až 18 let vězení. Na webu jihočeské policie to dnes uvedl její mluvčí Jiří Matzner. U muže vyšetřovatelé podali návrh na jeho vzetí do vazby, soud o něm zatím nerozhodl.

Informace o zakopaném těle v sudu se podle mluvčího k policistům dostala loni od jejich kontaktu z drogové scény. Pátrání je v říjnu přivedlo do domu na Jindřichohradecku, kde tělo zabalené v látce a ukryté v plastovém sudu našli pod betonovou podlahou ve sklepě. "V sudu je 26letý muž se smrtelným bodným zraněním hrudníku. Kriminalisté zjistili i totožnost této oběti, pocházel ze Slovenska a narodil se v roce 1986," uvedl Matzner.

Vyšetřovatelé pak podle mluvčího týdny zjišťovali, jak se muž ze Slovenska dostal do Jihočeského kraje a kdo a kde ho naposledy viděl. Pátrání je přivedlo k nyní obviněné dvojici, čtyřiatřicetiletému muži ze Slovenska a ženě z Jindřichova Hradce narozené v roce 1993.

Vražda se stala v srpnu 2012. Obviněná podle policistů uspala doma svého přítele a pak dala znamení svému komplicovi, který vstoupil do bytu a v obývacím pokoji uspaného soka usmrtil nožem. "Ve sklepě domu ho pak v plastovém sudu zakopal metr pod podlahu a zalil betonem. Zda se inspiroval známými orlickými vraždami, to možná řekne až u soudu," doplnil Matzner.

Policejní mluvčí ČTK řekl, že se jedná o výjimečný případ z několika důvodů. "Jedním z nich je doba, po které se jej podařilo objasnit, protože vražda se stala před deseti lety," uvedl. Podle něj se vymyká jiným případům i způsob odstranění těla. "Připomíná mi to starší vraždu, kdy muž na Českobudějovicku zabil svou manželku a mrtvolu pak ukryl ve stodole a zabetonoval ji pod podlahu," řekl mluvčí. Tehdy šlo o případ z Římova, kdy v roce 2006 Jiří Toncar zabil ženu. Po činu tvrdil, že manželka zmizela, když šla vybírat peníze z bankomatu. Policisté po ženě vyhlásili pátrání, pak ale začali podezírat z vraždy Toncara, jehož následně soud poslal na 18 let do vězení.

Témata:

Jihočeský kraj | krimi | stars24.cz

Vstoupit do diskuse