Uzavírka D1 se protahuje: Práce se zpozdily! Kdy bude obnoven provoz?

Dálnice, ilustrační fotografie.

Autor: stars24.cz, ČTK

31. října 2021 9:05

Otevření dálnice D1 na 25. kilometru nedaleko Prahy se odkládá na 11:00. Důvodem je zpoždění prací při instalaci nosné konstrukce nadjezdu u Kaliště. Příčinou zdržení je pomalejší doprava konstrukce na místo, uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl na twitteru. Provoz se měl obnovit v 9:00.

Dálnice se plánovaně uzavřela v sobotu v 21:00. Dělníci instalují konstrukci nadjezdu, který převádí místní obslužnou komunikace Lensedly – Hrušov přes dálnic D1. Konstrukce je ocelová, měří 77,5 metru, šířku má čtyři metry a váží 168 tun. Konstrukci budou osazovat dva jeřáby, každý o nosnosti 500 tun.

Řidiči musí po dobu uzavírky jezdit po objízdných trasách. Pro vozidla do 12 tun je objížďka obousměrně ze sjezdu na Mirošovice, po silnici I/3 a přes Benešov na exit na 34. kilometru u Ostředku. Vozy nad 12 tun musí dálnici objet výrazně delší objížďkou, a to přes Tábor. Zpět na dálnici se vrátí na 90. kilometru u Humpolce. "Na objízdných trasách jsme žádné komplikace nezaznamenali," řekla ČTK policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Při demolici mostu řidiči nákladních aut nerespektovali stanovenou objížďku a jezdili po trasách pro auta do 12 tun. Vznikaly tak dopravní komplikace.

Témata: Dálnice D1 doprava