V jedné z budov spalovny v pražských Malešicích dnes odpoledne hořela technologie, požár způsobil podle odhadu škodu za stovky milionů korun. Příčinu ohně určí vyšetřování. ČTK to sdělil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Mluvčí Pražských služeb Radim Mana ČTK řekl, že spalovna je mimo provoz a minimálně ve čtvrtek to tak zůstane, odpad bude převážen jinam. Potvrdil i odhad škody.

Požár vypukl dnes odpoledne, černý kouř byl vidět z velké dálky. "Postupně se nám daří plameny dostat pod kontrolu. Odhad škod je v řádech stovek milionů korun," napsal Kavka na twitteru před 17:00. Dříve uvedl, že hoří technologie v pětipatrové budově o rozměru 30 krát 40 metrů. Požár se nešíří na další budovy, chemici hasičů měří koncentrace v ovzduší, dodal.

Hřib na twitteru vyzval obyvatele, aby nevětrali. "Momentálně naštěstí nehoří komunální odpad, ale gumové těsnění," napsal. Radní hlavního města Jan Chabr (TOP 09) sdělil ČTK, že požár vznikl při opravě linky. Lidé by podle něj neměli v okolí spalovny ani vycházet.

Policie varovala řidiče před dlouhým zdržením v přilehlé Průmyslové ulici.

Ve spalovně v Malešicích končí naprostá většina pražského odpadu. Provozují ji Pražské služby, které mají na starost svoz a likvidaci odpadu v metropoli. Firmu vlastní hlavní město.

Témata:

požár | Praha | stars24.cz

Vstoupit do diskuse