Dramaticky vyhlížející video dopravní nehody dnes zveřejnila brněnská policie. Přes dva jízdní pruhy v jednom směru v něm po takzvané zebře přecházejí tři chodkyně. Zatímco automobil v levém pruhu jim dával přednost, znenadání se přiřítil další vůz do pravého pruhu a jednu z žen na přechodu smetl.

Policie v té souvislosti upozornila, že řidiči mají povinnost před přechodem zastavit, jsou-li na něm chodci. Ty ovšem upozornila na zvýšené riziko, přecházejí-li vozovku s více pruhy v jednom směru. Na policejním webu o tom dnes informovala mluvčí Petra Ledabylová z krajského ředitelství.

"Pokud v jednom z jízdních pruhů zastaví řidič, aby umožnil bezpečné přejití vozovky chodcům, má povinnost zastavit i řidič jedoucí ve vedlejším jízdním pruhu. Chtěl bych však apelovat i na chodce, aby byli obezřetní a neustále vyhodnocovali aktuální situaci v provozu, protože se denně setkáváme s neukázněností a bezohledností některých řidičů," uvedl vedoucí brněnského dopravního inspektorátu Milan Havlíček.

Následující záběry nejsou vhodné pro osoby mladší 18 let a citlivé povahy!

Děsivé video dopravní nehody | zdroj: YouTube

Vůz chodkyni srazil minulý týden na křižovatce ulic Otakara Ševčíka, Gajdošovy a Táborské. Tři mladé ženy v noci přecházely silnici po vyznačeném přechodu, semafory byly vypnuté a blikalo jen oranžové světlo. Na videu je patrné, jak se chodkyně zastavily, rozhlédly a na přechod vstoupily, až když před ním zastavil řidič jedoucí v levém jízdním pruhu.

"V tu chvíli křižovatkou pravým jízdním pruhem projel řidič stříbrného volkswagenu, který chodkyním nedal přednost a jednu z nich srazil. Pětadvacetiletá žena byla nárazem odmrštěna a zůstala ležet na vozovce. Následně byla převezena záchrannou službou k ošetření do nemocnice," uvedla Ledabylová. Dechová zkouška u řidiče, který nedal přednost, byla negativní.

Témata:

Nehody aut | Dopravní nehody | Brno | stars24.cz

Vstoupit do diskuse