Známý prodejce vstupenek na kulturní akce jde do konkurzu!

Divadlo, ilustrační foto

Autor: stars24.cz, ČTK

2. srpna 2021 16:04

Prodejce vstupenek Ticket Art Praha na sebe podal návrh na konkurz. Důvodem jsou podle něj omezení v kultuře zavedená kvůli epidemii koronaviru a opožděná pomoc od státu. Vyplývá to z dokumentů v insolvenčním rejstříku, na které dnes upozornil server Hospodářských novin (HN). Pražský městský soud v pátek s firmou zahájil insolvenční řízení.

Firma na konci června na svém webu uvedla, že kvůli zastavení kulturních akcí zůstala takřka bez příjmů. Snižovala sice náklady, ale zpočátku jí nebyla přiznána podpora z koronavirových programů na pomoc kultuře s vysvětlením, že nepatří k oprávněným žadatelům. Jednatelka společnosti Renata Štupáková napsala, že Ticket Art nic nedluží divadlům ani jiným pořadatelům kulturních akcí, má ale závazky vůči držitelům vstupenek.

V insolvenčním návrhu spojeném s návrhem na vyhlášení konkurzu Štupáková minulý čtvrtek uvedla, že Ticket Art zřejmě nebude schopen řádně a včas splatit podstatnou část svých dluhů. Koronavirovou podporu zhruba 1,6 milionu korun firmě přiznalo ministerstvo průmyslu a obchodu rozhodnutím z letošního června, tedy více než rok od počátku výpadku jejích hlavních příjmů, podotkla jednatelka.

"Dlužník eviduje vzhledem k povaze své podnikatelské činnosti mnoho věřitelů s pohledávkami jednotlivě v řádech maximálně stovek tisíc korun, které však ve svém souhrnu dosahují výše, kterou není Dlužník schopen momentálně uhradit," napsala Štupáková o firmě. Dluhy společnosti v textu návrhu nevyčíslila, na účtech a v pokladně má firma podle ní asi 1,35 milionu Kč.

Na různých diskusních fórech si lidé už několik měsíců stěžují na to, že na jejich výzvy o vrácení peněz za zrušené akce Ticket Art nereaguje, píše server HN. Držitelé vstupenek nyní mohou své pohledávky přihlásit do insolvenčního řízení. Například ředitel pražského Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg podle serveru odhaduje, že jen v případě jeho divadla bude poškozených až 12.000 diváků, kterým Ticket Art dluží celkem kolem devíti milionů korun. "Jak si voláme s řediteli dalších divadel, tak dohromady vím o částce kolem 40 milionů korun," řekl.

Lichtenberg také zpochybnil vyjádření firmy Ticket Art, že nemá závazky vůči divadlům a dalším pořadatelům. Divadlo Broadway podle něj nedostalo od firmy zaplaceno za pět představení, které stihlo odehrát na začátku loňského října před opětovným zákazem kulturních akcí. Pohledávku Lichtenberg vyčíslil na 900.000 korun.

Témata: Ticket Art Praha konkurz Divadlo Broadway kultura