Ve věku 65 let zemřel chemik, strukturní biolog a předseda Grantové agentury ČR Jaroslav Koča. O úmrtí informovala Masarykova univerzita v Brně (MU), kde Koča působil.

Koča byl zakladatelem Středoevropského technologického institutu CEITEC a dlouholetým ředitelem Národního centra pro výzkum biomolekul Přírodovědecké fakulty MU.

"Masarykova univerzita ztratila vynikajícího vědce, který má významné a nezpochybnitelné zásluhy o rozvoj excelentní vědy na naší univerzitě. S profesorem Kočou jsem měl možnost v minulosti úzce spolupracovat jako prorektor pro rozvoj, nesmírně jsem si jej vážil jako odborníka a jako člověka. Čest jeho památce!," uvedl rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš.

"Profesor Koča byl významnou osobností Přírodovědecké fakulty a jeho odchod je pro fakultu velkou ztrátou. Byl to vizionář, který svým neutuchajícím zájmem o vědu a výuku dal vzniknout nejenom novým výzkumným, ale i studijním směrům," řekl k úmrtí Koči děkan Přírodovědecké fakulty Tomáš Kašparovský. "Nemohu uvěřit zprávě o úmrtí profesora Jaroslava Koči, kterého jsem znal jako člověka neutuchající energie, stále dívajícího se dopředu," doplnil současný ředitel CEITEC Jiří Nantl.

Témata:

Jaroslav Koča | stars24.cz

Vstoupit do diskuse