Záchranáři Karlovarského kraje ošetřili v Sokolově 20 žáků střední policejní školy v ulici Komenského s lehkým zraněním. Aktivovali kvůli tomu stav hromadného postižení osob. Nikdo není v ohrožení života. Podle starostky Sokolova Renaty Oulehlové (ANO) hasiči zatím nenaměřili žádné stopy úniku plynu. Příčinu nyní zjišťují.

"Žáci školy měli náhlé zdravotní potíže, začali omdlévat. Stalo se to venku před budovou a byly povolány všechny složky záchranného systému. V současné době dochází k přesunu do zdravotnického zařízení," řekl ČTK Josef Kulák, velitel zásahu hasičů. Na místě je sedm sanitek a dvě osobní auta s lékařem.

Část žáků ještě čeká před areálem školy na odvoz záchranářů. Na místě zasahují policisté i hasiči, je zde i jedna jednotka ze stanice chemických závodů Sokolov.

Podle starostky se zatím neví, proč žáci začali kolabovat. "O studenty je postaráno, nikdo není v ohrožení života. Všichni se snaží zjistit příčinu incidentu. Nikdo z dospělých nebyl indisponován," řekla Oulehlová.

Témata:

Záchranná služba | Karlovarský kraj | stars24.cz

Vstoupit do diskuse